2014.07.18.

Várakozáson felüli színvonalat képviselnek a Liget Budapest múzeumépületeinek pályázatára beérkezett munkák, melyek úgynevezett shortlistjét július végén hirdetik ki - mondta el az MTI-nek csütörtökön Madridban a nemzetközi zsűri elnöke.

A Liget Budapest beruházást miniszteri biztosként felügyelő Baán László emlékeztetett: az öt új múzeumépületre külön írtak ki pályázatot, és a zsűri mindegyiknél kiválasztotta azt az 5-6 pályaművet, amelyet megvételre ajánlott vagy meghívott a második fordulóba.

"Az első forduló hivatalos végeredményét július végén fogjuk hirdetni, az eljárásrend azonban nem teszi lehetővé, hogy a nagyközönség már ekkor megismerhesse a pályázatokat. Erre a második, végső forduló decemberi eredményhirdetésekor kerülhet sor, ahogy a zsűri is ekkor tudhatja meg, milyen pályázók állnak a jeligék mögött" - közölte.

Mint emlékeztetett, a két forduló között a zsűri is csak titokgazdákon keresztül küldhet általános érvényű információkat vagy megkereséseket a pályázóknak.

"Várakozáson felüli volt a pályázati részvétel, ez bizonyára a rangos szakemberekből álló, nemzetközi zsűri hitelességének is köszönhető. A kiírásra 140 országból voltak kíváncsiak, és végül csaknem 500 pályázat érkezett be Amerikától Japánig" - idézte fel a miniszteri biztos.

Baán László hangsúlyozta: a pályázat betöltötte a célját, a pályaművek kvalitása elismerést fog kiváltani úgy a szakmai, mint a szélesebb közvéleményben.