Duna Múzeum - Magyar Környezetvédelmi és Vízügyi Múzeum - Esztergom
Duna Múzeum - Magyar Környezetvédelmi és Vízügyi Múzeum
Cím: 2500, Esztergom Kölcsey utca 2.
Nyitva tartás: Sze-H 9-17
2015.03.03.
Magyar Környezetvédelmi és Vízügyi Múzeum

Rajz- és kisfilm-pályázat, gyaloglás a vízért és internetes vetélkedő két korosztálynak. Bár a Víz Világnapja csak március 22-én lesz, a www.vizvilagnap.hu internetes oldalt már böngészhetik az érdeklődők.

A Víz Világnapjának megünnepléséről az ENSZ 1992-es riói konferenciáján döntöttek, először 1994-ben tartották meg világszerte. Az UNESCO és az UN-WATER minden évben egy kiemelt témára fókuszál, ehhez kapcsolódik a Víz Világnapja mottója, fő üzenete. Az idén a víz és a fenntartható fejlődés kapcsolata kerül a középpontba.

A Magyar Környezetvédelmi és Vízügyi Múzeum (Duna Múzeum) 2004 óta szervez országos vetélkedőket és pályázatokat a Víz Világnapjához kapcsolódóan. A www.vizvilagnap.hu oldal célja, hogy a víz ünneplése ne csupán egyetlen napra koncentrálódjon.

A kisebbek saját rajzokkal mutathatják be a körülöttünk élő vizek fontosságát, a nagyobbak figyelemfelkeltő, mozgósító kisfilmet készíthetnek a témáról. Az általános és középiskolás diákok egy rövid feladat megoldásával már ezen a héten jelentkezhetnek a háromfordulós internetes vetélkedőre, hogy a következő egy hónap során minél jobban elmélyedjenek a víz és fenntarthatóság témájában. A nemzetközi kezdeményezés mintájára két éve nagy sikerrel meghirdetésre kerülő Gyalogolj a vízért! akciópályázat keretében a természetszerető csapatok idén is útra kelhetnek a környezetükben található vizek nyomában, hogy a kirándulásról összeállított beszámolójukkal részt vehessenek a versenyben. Valamennyi pályázat részletes kiírása a www.vizvilagnap.hu oldalon olvasható. Itt teszik majd közzé a nyertes pályamunkákat és a díjazottak nevét is, azokét, akik 2015. március 21-én, a díjátadó ünnepségen értékes nyereményeket vehetnek majd át.

A honlapon emellett folyamatosan gyűjtik a Víz Világnap alkalmából szervezett rendezvények, programok információit is.