2014.08.21.
gasztronómia, hír

Egész napos program keretében augusztus 30-án megnyílnak a nemrég felújított szekszárdi vármegyeháza múzeumi kiállításai, és ismét működik majd a közelben lévő borkút - jelentették be a szervezők kedden Szekszárdon, sajtótájékoztatón.

Berlinger Attila, a Szekszárdi Turisztikai Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója elmondta: a Fedezd fel Szekszárdot! című rendezvényt szekszárdiaknak és a városba látogatóknak egyaránt ajánlják. A kulturális programok mellett Visit Szekszárd on foot and bike! elnevezéssel tájékozódási futóversenyt és kerékpárversenyt is hirdetnek, amelyen Szekszárd látnivalóit kell az indulóknak megtalálniuk.

Ezen a napon ingyen nézheti meg a közönség a vármegyeháza öt új állandó kiállítását, valamint a korábban elkészült Mattioni Eszter-tárlatot és az Esze Tamás-gyűjteményt. Az új kiállítói térben a középkori szekszárdi bencés apátságot ismertető filmet is megnézhetik az érdeklődők.

A program részeként este nyolctól tizenegy óráig interaktív borászati kiállítással és borkóstolóval várja a közönséget a Béla király téren nemrég elkészült Garay Élménypince, és megnyílik - a 2010-ben a vármegyeháza felújításakor bezárt - szekszárdi borkút, amelyből szekszárdi vörös- és rozébor folyik majd.

Ódor János Gábor, a Wosinsky Mór Megyei Múzeum igazgatója beszámolt arról, hogy a Garay pince és a közgyűjtemény közös, 1000 forintos belépőjegyet bocsát ki, amelyekkel a vármegyeháza és az élménypince kiállításai lesznek látogathatók a jövőben.