Alföldi Galéria - Hódmezővásárhely
Alföldi Galéria, Hódmezővásárhely
Cím: 6800, Hódmezővásárhely Kossuth tér 8.
Nyitva tartás: K-V 10-17
2014.09.27.
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ
festészet, hír, képzőművészet

Többé-kevésbé már a falakra és a posztamensekre kerültek az október első vasárnapján nyíló, 61. Vásárhelyi Őszi Tárlat alkotásai. Magyarország legrégibb és legnagyobb hagyományokkal rendelkező kortárs képzőművészeti kiállításán 155 művész 213 alkotását láthatja a nagyközönség az Alföldi Galériában.

A Vásárhelyi Őszi Tárlat az országban egyedülálló módon, immár hat évtizede minden esztendőben megrendezésre kerülő kiállítás. Egyediségét töretlen hagyománya, folyamatossága, magas szakmai színvonala, valamint az adja, hogy valamennyi képzőművészeti ág képviselteti magát az 1954 óta, minden év október első vasárnapján nyíló tárlaton.

Az idei évben ismét rekordszámú, 812 alkotás érkezett a 61. Vásárhelyi Őszi Tárlatra. A 345 művész által beadott kollekció része volt 491 festmény, 155 grafika és 152 szobor, valamint 14, műfajilag be nem sorolható, egyéb mű. Az Őszi Tárlat a hazai képzőművészek igazi rangsorolása, egy-egy művész a beadott mű értékelése alapján tudja magát elhelyezni a hazai művészek mezőnyében - vallják a tárlat szervezői.

Az augusztus elején zajló zsűrizésen a tizenkét tagú szakmai testület 155 művész 213 műalkotását találta alkalmasnak, hogy reprezentálja a jelen képzőművészetét az idei Őszi Tárlaton. A kiállításon 122 festmény, 31 grafika, 56 plasztika és négy egyéb mű kerül kiállításra. A tárlat zsűrije döntött a hazai kiállítási viszonylatban kimagasló számú és összegű elismerésekről is, ezek az információk azonban csak a kiállítás megnyitóján, október 5-én lesznek nyilvánosak.