2024.03.06.
Dobó István Vármúzeum

Egri vár bora 2024

2024.02.28.
Intercisa Múzeum

Ingyenes múzeumlátogatási alkalom

2014.04.18.
hír, műemlékvédelem, örökségvédelem, régészet
Ha tetszik, ossza meg másokkal is:

Winkler Barnabás építészmérnök vehette át a műemlékvédelmi Forster Gyula-, Horváth Ferenc régész pedig a régészeti örökségvédelemért járó Schönvisner István-díjat a műemléki világnap alkalmából, pénteken a Belügyminisztériumban (BM).

 

Csutiné Schleer Erzsébet építészt, a Hédervár Templomaiért Alapítványt, Horváth Péternét, a Budapesti Városvédő Egyesület várostörténeti csoportjának tagját, Lichter Tamás szerkezettervező építőmérnököt, az Ózdi Nyugdíjas Klub Ipari Örökségvédők Baráti Körét és Rabb Péter építőmérnököt Forster Gyula-emlékéremmel, Meleg József közgazdászt, amatőr kutatót pedig Schönvisner-emlékéremmel tüntette ki Felkai László, a BM közigazgatási államtitkára.


Fekete J. Csaba, a BM műemlékvédelmi osztályának vezetője köszöntőjében emlékeztetett: a Forster Gyula-díjban évente egy a műemlékvédelem területén kimagasló szakmai tevékenységet folytató szakember részesülhet, míg a Schönvisner István-díj évenként annak a szakembereknek adományozható, aki a régészeti örökség védelme érdekében fejtette ki kiemelkedő szakmai tevékenységét.


Idén már tízedik alkalommal ad át - az Emmit és jogelődjeit követve - a BM külön elismeréseket a műemlékvédelmi és a régészeti örökségvédelmi szakembereknek - idézte fel.
Felkai László pohárköszöntőjében hangsúlyozta annak fontosságát, hogy a világnap révén felhívják a lakosság figyelmét ezekre a szakmákra, hiszen rajtuk keresztül a kormányzat figyelmét is könnyebb felkelteni.


A kormányzat nemrég meghirdetett programja szerint a mindennapokba beilleszkedő műemlékvédelem került a középpontba, az olyan beruházások, melyek eredményét a lakosság is birtokba tudja venni - közölte az államtitkár, hozzátéve: fontos, hogy a műemlékvédelmi szakemberek és a kormányzat az azonos cél érdekében közös értékrendben tudjon gondolkodni.

 

(MTI)