2024.02.03.
Gyulai Almásy-kastély Látogatóközpont

Újabb bútoregyüttessel gazdagodott a gyulai múzeum

2014.12.15.
egyházművészet, fejlesztés, hír, Olaszország, rekonstrukció

Fényesebb és takarékosabb világítást kap péntektől a Szent Péter bazilika homlokzata és kupolája - jelentette be hétfőn a Vatikán.

Egykor fáklyák, később reflektorok világították meg a kereszténység központjának számító római bazilikát. Ezeket Led-lámpák váltják fel. 315 égőt helyeznek el a Szent Péter bazilika óriási homlokzatán és kupoláján, amelyeket sötétedés után minden nap megvilágítanak. A Szent Péter bazilika fénylő kupolája Róma több pontjáról is messziről látható.

Szent Péter BazilikaAz új világítást pénteken avatják fel azt követően, hogy a Szent Péter téren felkapcsolják a tér közepén álló fenyőfa fényeit.

A bazilika új világítását az Acea olasz energiaszolgáltató vállalat valósította meg. A cég közölte, hogy a piacon található legmodernebb technológiát használták fel, amely úgy világítja meg a homlokzatot és a kupolát, hogy maximálisan kiemeli ezek építészeti sajátosságait és színeit. A Led-lámpák hetven százalékos energia megtakarítást is biztosítanak. Hasonló Led-világítást kapott október végén a Vatikáni Múzeumokban levő Sixtus-kápolna is, és péntektől új fényt kap a Santa Maria Maggiore római bazilika homlokzata és kupolája is.