Országos Széchényi Könyvtár - Budapest
Az Országos Széchényi Könyvtár Múzeuma a Budavári Palota F épületében található.
Cím: 1014, Budapest Budavári Palota, F épület
Nyitva tartás: K-Szo 9-20
2014.04.09.
hír, könyvtár, művelődés, szabadidő

Április 9-én Újbuda Önkormányzata ünnepélyes keretek között 50 számítógépet és monitort, valamint szervereket adományozott az Országos Széchényi Könyvtárnak. Az OSZK az együttműködés keretében vállalta, hogy a XI. kerület lakosai és közoktatási intézményei számára olyan ingyenes és kedvezményes szolgáltatásokat biztosít, mint a kedvezményes belépőjegyek, a tárlatvezetések, a könyvtári séták, valamint az iskolai tananyaghoz kapcsolódó foglalkozások.

Az ünnepélyes aláírásra 2014. április 9-én került sor, melyen részt vett Káldos János, az Országos Széchényi Könyvtár megbízott főigazgatója, dr. Hoffmann Tamás, Újbuda polgármestere, valamint dr. Horti István, Újbuda jegyzője is.

Káldos János a sajtótájékoztatón házigazdaként kiemelte: Az Országos Széchényi Könyvtár nyitott az együttműködésre az önkormányzatokkal éppúgy, mint a piaci élet szereplőivel. Az együttműködés mindkét fél javát szolgálja, de legfőképpen a felhasználókét: legyen szó 18 év alatti fiatalokról, vagy akár a 60 éven felüli korosztály képviselőiről.

Hoffmann Tamás, a XI. kerület polgármestere beszédében elmondta, hogy Újbudának több hasonló együttműködése van, melyeket sikerült valódi és igazán hasznos tartalmakkal megtöltenie. Hasonló témában kötött például együttműködést a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár XI. kerületi fiókkönyvtárával, melyben azok az idős emberek rendelhetnek házhoz könyveket, akik mozgásukban már akadályozottak. Az OSZK-val való megállapodás kapcsán kiemelte: Egy nagy múltú és komoly hagyományokkal, tudással rendelkező intézményről van szó az Országos Széchényi Könyvtár esetében. Fontos, hogy minél többen megismerjék a működését, és ezt a tudást hasznosíthassák is. Ezért jelent kiváló lehetőséget, hogy részben az általános- és középiskolás korosztályt céloztuk meg az együttműködésben. A 60 év felettiek számára önkormányzatilag is számos programot biztosítunk, és az OSZK ezzel a vállalással most újabb kaput nyitott meg e korosztály előtt.