2024.06.16.

Megvannak az új Tömörkény-díjasok

2024.07.04.
Gyulai Vár

Emlékező lövések a gyulai várban

Móra Ferenc Múzeum - Szeged
Móra Ferenc Múzeum, Szeged
Cím: 6720, Szeged Roosevelt tér 1-3.
Nyitva tartás: H-V 10-18
2024.07.29.
A szegedi Munkácsy-kiállítás hamarosan elérte a 10 ezres látogatószámot. A Móra Ferenc Múzeumban látható tárlat szűk egy hónapja nyitotta meg kapuit: a megnyitás óta óriási az érdeklődés Munkácsy remekművei iránt. A 10 ezredik látogató július 22-én, hétfőn délelőtt érkezett a Kultúrpalotába.
A Munkácsy-kiállítás 10 ezredik látogatóját köszöntik
Nagy sikernek örvend a szegedi Móra Ferenc Múzeumban látható „Munkácsy, a festőzseni” című kiállítás. A tárlatot mindössze egy hónapja, július 21-én nyitották meg, és hamarosan elérte a 10 ezres látogatottságot. A népszerűséget jól mutatja, hogy meg kellett duplázni az ajándék tárlatvezetések számát: már heti négy alkalommal vehetnek részt az érdeklődők a különleges vezetéseken.

A kiállításon körülbelül 80 Munkácsy-remekművet mutatnak be. A látogatók megcsodálhatják az Ásító inast, Munkácsy Mihály talán legismertebb alkotását, emellett pályájának minden fontosabb szakaszából láthatnak festményeket az érdeklődők. A tárlat különlegessége, hogy a Móra Ferenc Múzeum saját Munkácsy-alkotásait is bemutatják: például a Honfoglalás című, monumentális festmény eredeti színvázlatát.

A 10 ezredik látogató július 22-én, hétfőn délelőtt érkezett a Móra-múzeumba, akit ajándékcsomaggal köszöntötték.