2024.07.04.
Gyulai Vár

Emlékező lövések a gyulai várban

2024.09.17.
Tóth Károly művészettörténész nyitotta meg csütörtökön, szeptember 12-én Kondor Attila Vertikális táj című kiállítását a Resident Art galéria új helyszínén, a Bartók Béla út 39-ben. A megnyitó eseményen Barabás Richárd 11. kerületi alpolgármester elmondta, hogy a Bartók Boulevard mostantól egy újabb színfolttal gazdagodott.

Kondor Attila művészete sok szálon kapcsolódik az európai festészeti hagyományokhoz, látásmódját ugyanakkor a kínai festészet és a japán fametszetek vizualitása is inspirálja. Művészetének konceptuális jellegét erősíti az a mély gondolatiság, amely leginkább a kontempláció és a meditáció egyszerre nyugati és keleti hagyományának tanításain alapul. Témái – a tájképfestészet európai hagyományát alapul véve – sokszor reneszánsz kertek és architektúrák, amelyek a természet örök arányrendszereit tudatos kompozíciókon keresztül közvetítik, máskor ódon könyvtári enteriőrök, melyek a tudás metaforáiként hatnak.