2023.08.31.
Bajor Gizi Színészmúzeum

Az év kiállítása díj jelöltje

Bajor Gizi Színészmúzeum - Budapest
Bajor Gizi Színészmúzeum
Cím: 1124, Budapest Stromfeld Aurél út 16.
Nyitva tartás: Sze-V 14-18
2015.04.22.
díjak, hír, irodalom
Öt fiatal szerzőnek adták át szerdán az Örkény István drámaírói pályázat ösztöndíjait a Bajor Gizi Színészmúzeumban.

Ebben az évben a kuratórium döntése alapján Urbán Nóra, Lázár Balázs, Székely Csaba, megosztva pedig Baráth Katalin és Bartók Imre kapták az ösztöndíjat, amelynek célja, hogy segítse az új magyar színművek létrejöttét, valamint lehetőséget teremtsen azoknak a fiatal pályakezdő drámaíróknak, akik eddigi irodalmi vagy színházi munkájukkal igazolták vonzódásukat a műfajhoz - közölte az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet (OSZMI), a pályázat szakmai lebonyolítója az MTI-vel.

A kiírásra egy egész estés darab tervével nevezhettek 1975. január 1. után született írók, akik még nem töltöttek ki három ösztöndíjas intervallumot. Már bemutatott dráma vagy publikált kötet, korábbi megjelenés színvonalas orgánumokban, szakmai színtereken előnyt jelentett.

A beérkezett pályaművekről szavazással döntött a Radnóti Zsuzsa, dramaturg, Kiss József rendező, író, Zalán Tibor író, dramaturg, Oláh János költő, író és Térey János író, költő, műfordító alkotta kuratórium.

Az ösztöndíj időtartama 12 hónap, összege havi bruttó 100 ezer forint.