Budapesti Történeti Múzeum - Budapest
© Budapesti Történeti Múzeum <br>A múzeum bejárata a Vár belső udvarából nyílik.
Cím: 1014, Budapest Szent György tér 2.
Telefonszám: (1) 487-8800, (1) 487-8801
Nyitva tartás: K-V 10-18
2015.08.01.
Bronzkor, hír, Ókor, régészet, történelem
Budapesti Történeti Múzeum kiállításán lehet majd megtekinteni azokat a kora bronzkori tárgyakat, amelyekre Budafokon találtak rá csatornaépítés során - erről Kraus Dávid régész beszélt szombaton az M1 aktuális csatornán.

Kraus Dávid elmondta, hogy a több ezer éves leletek nagy része töredékes, de találtak egy egészben maradt kerámia edényt.

A területen a nagyrévi kultúra (Kr.e. 3. évezred második fele) népessége élt, és a most megtalált leletek azt mutatják, hogy a magaslati településen élők növényeket termesztettek, állatokat tartottak és ezek mellett vadásztak is.

A régész szólt arról, hogy találtak pattintott kőeszközöket, de előkerült egy agancskapa is. A területen sok ló csontja is előkerült.