Laczkó Dezső Múzeum - Veszprém
Laczkó Dezső Múzeum, Veszprém
Cím: 8200, Veszprém Török Ignác u. 7.
Nyitva tartás: Cs-Szo 10-18
2015.08.27.
Lackó Dezső Múzeum
hír, II. Világháború, történelem, Újkor, XX. század
A Laczkó Dezső Múzeum vándorkiállítással emlékezett meg az egész világot megrázó, emberéletben és anyagi javakban egyaránt borzalmas pusztulást okozó II. világháborúról.

A II. világháború veszprémi vonatkozásait feldolgozó vándor kamarakiállítást júniusban a Városházán, augusztusban pedig az Eötvös Károly Megyei Könyvtárban lehetett megtekinteni.

A múzeum célja, hogy Veszprém történetével minél több polgár ismerkedhessen meg, ezért a kamarakiállítást további közintézményekben és iskolákban tárja az érdeklődők elé. A vándorkiállítás szeptemberben ellátogat a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányságra, valamint a Lovassy László Gimnáziumba, októberben az Ipari Szakközépiskola, novemberben pedig a Vetési Albert Gimnázium következik, majd decemberben a Deák Ferenc Általános Iskola látja vendégül a tárlatot.