Február 1-én Csók István halálának 55. évfordulóján koszorúzással emlékeztek a művészre a Fiumei úti Nemzeti Sírkertben. A síremlék a végéhez közeledő Csók150 Emlékév keretében újult meg. 
A temetőben koszorút helyezett el a Nemzeti Örökség Intézetének képviseletében Somogyi Tibor főosztályvezető, Gärtner Petra, a székesfehérvári Szent István Király Múzeum művészettörténésze, valamint a család részéről Palotainé Kali Gabriella, Csók Sándor és felesége valamint Rodics Eszter, a Csók150 Emlékév főszervezője.
Rodics Eszter köszöntőjében felidézte a Csók Emlékév kezdetét és a tavalyi évfordulót, amikor még az elhanyagolt állapotban lévő síremléket koszorúzták meg, ezzel szemben idén már a csodálatosan felújított síremlék előtt emlékezhetnek a művészre. Köszönetét fejezte ki a restaurátor Káldi Richárd kőszobrász, restaurátor, a Magyar Képzőművészeti Egyetem tanárának, valamint az egyetem restaurátor szakos hallgatóinak Agárdi Fanninak és Kosik Márknak, továbbá a József Attila Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola diákjainak, akik a sírt virágokkal ültették tele.
„Könnyes szemmel és hálatelt szívvel állok itt, mert egy évvel ezelőtt, amikor ezt a síremléket megnéztük, bizony szomorú állapotban volt”- emlékezett Palotainé Kali Gabriella. Beszédét egy, még sehol el nem hangzott vers felolvasásával folyatatta, amelyet Csók István 1936-ban írt feleségének. A művész kérése volt, hogy amíg ő él a vers ne legyen publikus. Palotainé Kali Gabriella köszönetét fejezte ki mindenkinek, aki az emlékév során hozzájárult ahhoz, hogy Csók István megmaradjon az életöröm festőjének.
Csók István (1865-1961) és felesége, Csók Istvánné, Nagy Júlia (1882-1928) síremlékét Szentgyörgyi István készítette. A síremléket Csók fiatalon elhunyt feleségének emeltette. A szobor Csók egyik Thámár festményének motívumát követi. Szentgyörgyi István (1881-1938) a budapesti Iparművészeti Iskolában és 1905-től a brüsszeli akadémián tanult. Miután hazatért, portrékkal foglalkozott, majd 1925-től a Képzőművészeti Főiskola tanára lett. Ebben az évben Csók és Szentgyörgyi munkáit közös kiállításon mutatta be az Ernst Múzeum. 1918-ban az Erzsébet-szoborpályázaton is részt vett. Számos kitüntetést, aranyérmet és díjat nyert. Készített emlékműveket, hősi emléket (Soroksár, Kiskunhalas), síremléket és díszkutat is. Neoklasszicista stílusban alkotott.
A sírkő lábánál a gyönyörű Ady vers utolsó szakasza van bevésve:Az Úr érkezése
Mikor elhagytak,Mikor a lelkem roskadozva vittem,Csöndesen és váratlanulÁtölelt az Isten.Nem harsonával,Hanem jött néma, igaz öleléssel,Nem jött szép, tüzes nappalonDe háborus éjjel.És megvakultakHiú szemeim. Meghalt ifjuságom,De őt, a fényest, nagyszerűt,Mindörökre látom.