Duna Múzeum - Magyar Környezetvédelmi és Vízügyi Múzeum - Esztergom
Duna Múzeum - Magyar Környezetvédelmi és Vízügyi Múzeum
Cím: 2500, Esztergom Kölcsey utca 2.
Nyitva tartás: Sze-H 9-17
2016.02.12.
grafika, hír, képzőművészet, rézkarc
Bognár Géza aranyműves és grafikus az esztergomi piac arcait bemutató rézkarcaiból nyílik kiállítás pénteken este a Duna Múzeum Európai Közép Galériájában - adták hírül a szervezők
Bognár Géza grafikája
A tárlat egyik részében a hamarosan megszűnő régi piac jellegzetes figuráit és helyszíneit bemutató, fekete-fehér rézkarcok láthatók. A tűszúrásokhoz hasonló pontokból felépülő ábrázolás, az arcokra fókuszáló látásmód meseszerűvé, nosztalgikussá teszi a műveket - mondta el az MTI-nek a kiállítást megnyitó Horváth György iparművész.

A kiállításon láthatók Bognár Géza korábbi munkái is, melyeket több évtizeddel ezelőtt a Magvető Kiadó könyveihez készített. Képeivel jelentek meg Jack London és Mikszáth művei, Hasek Svejkje vagy Karinthytól Az emberke tragédiája. Hosszú ideig volt a Rakéta regényújság grafikusa.

A Duna Múzeum idei első időszaki tárlatát március 6-ig tekinthetik meg az érdeklődők a múzeum földszinti kiállítótermeiben.