A frankfurti születésű Prestel a müncheni Akadémián fejezte be tanulmányait, majd Bécsben, Magyarországon és Stuttgartban működött. Ismert korai munkái közé tartoznak a két első pesti lófuttatásról készült nagyméretű grafikák a húszas évek végéről. Gyakran festett vadászjeleneteket
Az ötvenes években végleg Bécsben telepedett le. Elsősorban tájképeket, vadászjeleneteket festett, utóbbiakat gyakran sokszorosították és albumokban kiadták. Udvari festőként I. Ferenc József társaságában vett részt a császári vadászatokon és azokat rendszeresen meg is örökítette egészen 1861-ig, Mainzba történő távozásáig.
A lótenyésztéstől az elmegyógyintézetig
Sándor Móric gróffal (1805-1878), a híres lovassal és gazdag földbirtokossal még az 1830-as években ismerkedett meg. Sándor Móric, császári és királyi kamarás, a Sándor család grófi ágának utolsó férfi leszármazottja. A kortársak vélekedése szerint viselkedése igencsak eltért a megszokottól, számos anekdota született kalandjairól, amelyeknek ő és lovai voltak a főszereplői. Többször járt Angliában is, a lótenyésztés és lovak iránti érdeklődése okán. Élete utolsó éveit a döblingi elmegyógyintézetben töltötte.
Prestel nemcsak megörökítőjévé, hanem olykor részesévé is vált a gróf merész lovasbravúrjainak, így például annak az eseménynek, amikor a Duna jegén együtt kocsikáztak Halászinál. Sándor Móric és Andrássy Manó gróf szerzői voltak a „Hazai vadászatok és sport Magyarországon” című kötetnek. A gróf lovasbravúrjairól egy 150 nyomat-illusztrációt tartalmazó album jelent meg Mainzban 1868-ban. Az album eredeti, Prestel által készített vízfestményeit több közgyűjtemény őrzi.
Az Esterházyak ozorai vadászatai
1870-ben az Esterházyak ozorai vadászatairól jelent meg színes litográfiákat tartalmazó albuma, az események és résztvevők részletes leírásával. Prestel a herceg Esterházy család 1824-29 között Ozorán rendezett vadászatait örökítette meg, a szerző gróf Festetics Leó volt. Az album a Nemzeti Múzeumban található, egyes lapjai pedig más magyarországi múzeumok gyűjteményeiben. A Nemzeti Múzeumban őrzött, jelenleg a Sándor palotában látható négy darab kisméretű festmény e műfajban egyedülálló emléke Sándor Móric híres és közismert merészségének, s a művész munkásságában is példa nélküli.
Szintén négy alkotását őrzi a bécsi Kunsthistorisches Museum, ezeken I. Ferenc József és Erzsébet császárné fogatát, illetve a császári fogatot örökíti meg különböző bécsi helyszíneken.
Basics Beatrix