2025.03.31.
Dobó István Vármúzeum

Lenkey-tematikus hetek a Dobó István Vármúzeumban

2025.03.17.
Szabadtéri Néprajzi Múzeum

Bőröndmúzeum

2025.02.12.
Gyulai Vár

Megújul a gyulai vár

2024.11.14.
Szabadtéri Néprajzi Múzeum

Díjat nyert a Skanzen

2024.10.14.
hír
Ha tetszik, ossza meg másokkal is:
Megvan a megfelelő termékkör? Azt is tudjuk, hogy online szeretnénk értékesíteni? Akkor a következő mérföldkő a webáruház lesz. Pontosabban annak eldöntése, hogy egy egyedi shopot készíttetünk, vagy bérlünk inkább egyet.
A nagy kérdés: saját webshopunk legyen, vagy inkább béreljünk egyet?
Cikkünkben most felsorakoztatunk pro és kontra érveket mindkettő mellett, hogy kicsit segítsünk a választásban. Ha a fejlesztés mellett tesszük le a voksunkat, akkor Marketinges Erika és csapata weboldal készítés terén is rendelkezésünkre áll. De a bérlésnél is kiszervezhetjük a feladatokat, így az eredmény profibb lesz és még sokkal több szabadidőnk is marad.

A webáruház bérlésének előnyei és hátrányai

Amikor webshopot bérlünk, havi vagy éves díj ellenében egy adott szolgáltató rendszerét használjuk a saját online boltunkhoz. Ezek általában felhőalapon működnek, és a webáruház tulajdonosai közös programkódot használnak egy önálló adatbázissal együtt. Ilyen a sokak által jól ismert Shopify vagy a Shoprenter és az Unas is.

Azoknak, akik most kezdenek webshopban árulni, érdemes a bérlés mellett dönteni. Ugyanis alacsony költségei vannak, kiszámíthatóak a díjai, és mindemellett még könnyen kezelhetők is ezek a felületek.

Ugyanakkor az egyedi elképzelések itt nem vagy csak nagyobb költségek mellett tudnak megvalósulni. De az is tény, hogy szolgáltatási csomagtól függően akár szakértői konzultációkon és ingyenes képzéseken is részt tudunk venni, ami önfejlesztés szempontjából nem elhanyagolható.

Mikor éri meg saját online boltot üzemeltetni?

Ha már szintet szeretnénk lépni, és bővül folyamatosan a termékeink, szolgáltatásaink köre, akkor érdemes elgondolkodni egy saját webshopban. Ez ugyanis könnyebben személyre szabható az egyedi igényeink mentén. Nem beszélve arról, hogy keresőoptimalizálás szempontjából is előnyösebb.

Ugyanakkor itt már webfejlesztői segítség is szükséges, és nem egyszerű megfelelő szakembert találni hozzá. Olyat, akinek van ideje és kellő szaktudása, ugyanakkor a határidőket is betartja.

Emellett pedig a fejlesztésnek ára van, ami elég borsos is lehet, hiszen egy saját rendszer és dizájn készül. A későbbiekben a rendszerfrissítéseket is szakemberre kell majd bízni, aminek szintén költségvonzata van.

Fejlesztő szakember vagy szakértői csapat?

A fenti érvek arról győztek meg bennünket, hogy legyen egy saját webáruházunk? Akkor érdemes azon elgondolkodni, hogy egy fejlesztőre vagy inkább ügynökségre bízzuk-e a munkát. Utóbbi esetben egy teljes csapat a mi boltunkon dolgozik majd, így nem egy emberre hárul minden teendő. Ezzel pedig az esetleges csúszások is kiküszöbölhetők.

Ha a bérlésnél maradnánk, és mi, saját magunk szeretnénk folyamatosan karbantartani az oldalt, az is lehetséges. Ilyenkor azonban számolni kell azzal, hogy a szabadidőnk jelentős része rá fog erre menni, ami nem biztos, hogy jó irány.