![]() |
Cím: 1081, Budapest Fiumei út 19/a.
|
A Fiumei úti Nyugdíjbiztosítási Székház első szárnyát 1913-ban építették az akkori Budapest Kerületi Munkásbiztosító Pénztár épületének. A második szárnyát és tornyát az Országos Társadalombiztosító Intézet (OTI) néven működő szerv számára 1931-ben adták át. Az épület tervezői: Komor Marcell és Jakab Dezső. A késő-szecessziós stílusú épület számos érdekességgel rendelkezik: tornya volt annak idején az első budapesti felhőkarcoló, számos új építészeti technológiát alkalmaztak az építésnél, és kezdetektől fogva a társadalombiztosítás hivatali szerveinek szolgált székházul. Jelenleg is a nyugdíjbiztosítási ágazat intézményei (Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság, Budapest Főváros Kormányhivatala Nyugdíjbiztosítási Főosztály) működnek itt. Az év elején volt az épület tornya és második szárnya építésének 85. évfordulója.
A székház történetét rövid előadással és az épületben vezetett sétával mutatjuk be a látogatóink számára.
KAPCSOLÓDÓ PROGRAM:
2016-09-17 09:00:00 - 2016-09-17 10:30:00
2016-09-17 11:00:00 - 2016-09-17 12:30:00
Épületbemutató a Nyugdíjbiztosítási Székházban
A székház történetét rövid, vetítettképes előadást követően az épületben vezetett sétával mutatjuk be a látogatóink számára.
A székház első szárnyát 1913-ban építették az akkori Budapest Kerületi Munkásbiztosító Pénztár épületének, második szárnyát és tornyát 1931-ben adták át az ekkor már Országos Társadalombiztosító Intézet (OTI) számára. Tervezői a korszak méltán híres építészei: Komor Marcell és Jakab Dezső. A késő-szecessziós stílusú épület számos érdekességgel rendelkezik: tornyát nevezték az első budapesti felhőkarcolónak, építésénél több új építészeti technológiát alkalmaztak és kezdetektől fogva a társadalombiztosítás hivatali szerveinek szolgált székházául. Jelenleg is a nyugdíjbiztosítási ágazat intézményei (Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság, Budapest Főváros Kormányhivatala Nyugdíjbiztosítási Főosztály) működnek itt. 2016 elején volt az épület tornya és második szárnya építésének 85. évfordulója.
FIGYELEM!!!
Az épület csak vezetéssel látogatható! A házbemutatókra a tbpalota100@gmail.com címen lehet jelentkezni.
Az érdeklődőknek a belépésnél biztonsági kapun kell áthaladniuk!